Ogłoszenia na V niedzielę Wielkiego Postu 29.III.2020 r.

  1. Jutro w niedzielę odprawiamy Msze Św. według ustalonego porządku. Zgodnie z komunikatem naszego ks. Biskupa Ordynariusza i poleceniom władz państwowych w nabożeństwach może uczestniczyć tylko 5 osób. Na dzień dzisiejszy we Mszy Św. może więc uczestniczyć tylko delegacja rodziny zamawiająca daną intencję. To bardzo smutne dla nas, ale zachowajmy odpowiedzialność za siebie wzajemnie. Dotyczy to również Mszy Św. pogrzebowej.
  2. Msze św. w tygodniu o 7.00 i o 18.00.
  3. Prosimy parafian o uczestniczenie duchowe w transmitowanych Mszach Św. i nabożeństwach w TVP.
  4. Jutro po Mszy św. o 11.30 śpiewamy suplikacje. Ogarniamy sercem i modlitwą wszystkich chorych, cierpiących, służbę zdrowia, policję, władze państwowe i tych którzy pomagają nam przetrwać ten trudny czas. Następnie pobłogosławię Najświętszym Sakramentem z balkonu naszego kościoła wszystkie strony świata. Polecam w modlitwie naszych przyjaciół, rodziny na całym świecie.  Niech Pan Jezus Miłosierny ma nas w swojej opiece. Niech Jego błogosławieństwo, dar zdrowia, miłość i pokój Was ogarnie, gdziekolwiek jesteście. Jezu ufam Tobie. Na czas błogosławieństwa będą biły dzwony. Pomódlmy się w tym czasie w swoich domach.
  5. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, w tych ciężkich chwilach to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej Miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowane­go w budowanie Królestwa Bożego: Królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.