Ogłoszenia na IX niedzielę zwykłą 3.VI.2018 r.

  1. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby Uroczystość Bożego Ciała miała tak wspaniałą oprawę. Dziękujemy budującym ołtarze na trasie procesji, asyście liturgicznej, scholii parafialnej, strażakom. Wszystkim za wszystko składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Msze św. w oktawie Bożego Ciała z procesją wokół kościoła o godz. 18.00. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie uroczystych obchodów ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, przynosimy wianki splecione z kwiatów i ziół leczniczych i prosimy Boga, aby swoją wszechmocną opieką otaczał nasze pola, łąki i lasy, strzegł ich przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać owoce dla naszego zbawienia. Po Mszy Św. błogosławieństwo dzieci.
  3. W piątek uroczystość Najświętszego  Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. z procesją wokół kościoła o godz. 18.00. Z racji tej uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  4. Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Otwarte Serce Zbawiciela uczy nas otwierania serc naszych na sprawy, potrzeby, trudy bliźnich. Mówi się, że największą chorobą XXI wieku jest brak serca, wrażliwości, znieczulica społeczna. Patrzmy częściej w to Serce włócznią przebite, dla nieprawości naszych starte, źródło wszelkiej pociechy, a znajdziemy ukojenie dla serc naszych. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codzienne po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00.
  5. Rada rodziców przy Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu organizuje w dniu 17 czerwca piknik rodzinny na który zaprasza dzieci i rodziców z naszej parafii. W programie miła zabawa i liczne atrakcje.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Za dobrowolną ofiarę można nabyć w naszym kościele książkę o tematyce religijnej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zakup figur do ołtarza głównego.