Ogłoszenia na 22 Niedzielę zwykłą 1.IX. 2019 r.

  1. Dzisiaj 1 września w dziejach naszego narodu jest nadal dniem przezywania tragedii II wojny światowej. To było 80 lat temu. Pamiętamy o tych, którzy broniąc Ojczyzny polegli w jej obronie. Pamiętamy o tych, którzy swoje życie oddali na tylu frontach światowych, w niewoli, w obozach koncentracyjnych.
  2. Jutro w poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, Msza św. w naszym kościele o godz. 10.30.   Zwracamy się do rodziców i wychowawców z prośbą o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechizacji było systematyczne. Wzrost wiary i kształtowanie wrażliwości moralnej nie dokonuje się okazjonalnie, ale poprzez systematyczne słuchanie i rozważnie słowa Bożego na katechezie i niedzielnej Eucharystii.
  3. W tym tygodniu 1 czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą Św. od godz. 17.30. W pierwszy piątek w godzinach rannych odwiedzimy chorych z parafii. Po południu w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – 18.00. W pierwszą sobotę zapraszamy na  różaniec fatimski z rozważaniami po Mszy Św. o 18.00.
  4. Jutro zapraszam parafian do pomocy posadzenie drzew i krzewów wokół kościoła. Pracę rozpoczniemy od godz. 8.30.
  5. Pielgrzymka do Ziemi Świętej w marcu 9 – 16 marzec 2020. Program można otrzymać w zakrystii i kancelarii.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i miesięcznika „Któż jak Bóg”.