Ogłoszenia na 12 Listopad 2017 r.

Ogłoszenia na 32 Niedzielę zwykłą 12 XI 2017 r.

1. W listopadowe dni, kiedy szczególnie pamiętamy o zmarłych, wyraźniej staje przed nami prawda o czyśćcu. Przypomnijmy ja sobie: Kościół poucza, że zanim udziałem człowieka stanie się oglądanie Boga „twarzą w twarz” w niebie, musi on doznać całkowitego oczyszczenia. Żal z powodu grzechów, oczekiwanie na kontemplację Boga, ból duszy z powodu oddalenia od wiecznego szczęścia – oto czym jest czyściec. Skończył się czas własnego zasługiwania na niebo. Pomoc w skróceniu mąk czyśćcowych musi przyjść tylko z zewnątrz – od nas. Nasza modlitwa, ofiara, cierpienie, zyskiwanie odpustów, które są udziałem w duchowym skarbcu Kościoła, niech będą tym gestem wyciągniętej pomocnej dłoni. Niech będą wyrazem i naszej wiary, wdzięczności za wszelkie dobro, jakie od nich kiedyś w życiu na spotkało.

2. Sekcja Młodzieżowa Stowarzyszenia Szkoła i Rodzina zaprasza na V Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Wołomina „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”, który odbędzie się w dniach 9-10 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Zagościńcu ul. Szkolna 1.
Głównym celem zawodów jest pozyskanie środków finansowych na stworzenie paczek świątecznych dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej.
Turniej skierowany jest do miłośników, amatorów siatkówki (kobiet i mężczyzn), w wieku od 16 roku życia.
Zapisy do 30.11.2016r. Szczegóły na plakatach oraz w intrenecie.
Gwarantujemy wspaniałą sportową atmosferę! 

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.