Ogłoszenia na 10 Grudnia 2017r.

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu 10.XII. 2017 r.

  1. W sobotę wyjazd na sztukę teatralną do naszego seminarium w Tarchominie o godz. 17.30 z parkingu przed kościołem. Koszt biletu autobusowego 10 zł.
  2. Pan organista zakończył roznoszenie opłatków wigilijnych i dziękuje za życzliwe przyjęcie. W intencji rodzin naszej parafii zamówił  Mszę św. w środę  godz. 18.00.  Jeżeli ktoś by chciał nabyć opłatek to bezpośrednio u p. organisty w kościele.
  3. W czwartek spotkanie modlitewne Apostolstwa dobrej Śmierci o godz. 17.00., a o godz. 18.00 Msza św.
  4. Dzisiaj można nabyć świece wigilijne, i tym sposobem wspieramy caritas. a za tydzień ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
  5. W sklepach naszej Parafii zostały wystawione kartony na zbiórkę żywności i środków czystości  dla potrzebujących.
  1. W adwencie odprawiamy Msze św. roratnie, o godz. 7.00 rano. Zapraszamy na tę piękną Mszę św. Maryjną kto tylko może. Na tę Msze św. przychodzimy ze świecami, lub z lampionami. Jest również w tym roku specjalny program Mszy, św. roratnych. Codziennie na Mszy Św. będzie zapalana świeca adwentowa, którą zapalą w tym tygodniu:

w poniedziałek:  P. Jolanta Rasińska, przedstawicielka nauczycieli naszej szkoły.

we wtorek:  – przedstawicielka zakładów usługowych p. Elżbieta Orych.                           w środę – przedstawiciel zakładów pracy p. Bogdan Krawczyk.

w czwartek:  p. Jadwiga Górska   przedstawicielka grup KŻR.

w piątek: przedstawicielka pań kwestujących na budowę kościoła z Lipinek p. Zofia Siekierka.

w sobotę: przedstawiciel młodzieży gimnazjalnej i średniej Kuba Kazanowski. A w następnym  tygodniu kolejni  przedstawiciele naszej społeczności.

 

  1. Ogłaszamy konkurs na wykonanie szopki bożonarodzeniowej dowolną techniką dla dzieci i ich rodzin.
  2. Parafia organizuje wyjazd na zimowisko w góry na feriach zimowych, dla dzieci z rodzicami  w drugi tydzień ferii. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.
  3. Zachęcamy parafian do czytania prasy katolickiej „Idziemy”,  i Gościa niedzielnego.
  1. Sekcja Młodzieżowa Stowarzyszenia „Szkoła i Rodzina” zaprasza na Wielki Finał V edycji Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Wołomina pod hasłem „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” który już dziś w naszej Szkole Podstawowej w Zagościńcu. O godzinie 16.30 WIELKI FINAŁ, wcześniej bo o 15.00 mecz o 3 miejsce. Organizatorzy przygotowali jarmark świąteczny, jarmark sportowy, atrakcje dla dzieci, salon piękności dla Pań.