Ogłoszenia na 1 październik 2017 r.

 

Ogłoszenia na 26 Niedzielę zwykłą. 1.X. 2017 r.

 Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski do wiernych Kościoła katolickiego w Polsce w związku z trzęsieniem ziemi w Meksyku. Od kilku dni napływają do nas zatrważające informacje z Meksyku, o tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi, w którym życie straciły setki osób, a tysiące zostały pozbawione swojego dobytku i środków do życia. Z prośbą o pomoc Kościoła w Polsce, zwróciła się do nas Konferencja Episkopatu Meksyku.

Ludzkie dramaty, których świadkami byliśmy niejednokrotnie pokazują, że Polacy mają dobre i otwarte serca. Dlatego i dziś zwracam się z apelem do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o pomoc dla ofiar kataklizmu. Chcemy to uczynić zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym, organizując Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – „Kościół w Polsce dla Meksyku”. W Diecezji Warszawsko-Praskiej Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC zarządził, by zbiórkę do puszek na powyższy cel przeprowadzić we wszystkich Parafiach w niedzielę, 1 października 2017 roku. Zebrane ofiary należy niezwłocznie przekazać do Wydziału Finansowego Kurii.

  1. W tym tygodniu 1 czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. wotywne o godz. 18.00. Spowiedź przed każdą Mszą Św. od godz. 17.30. W 1 piątek Msza Św. dla dzieci o godz. 16.30. W 1 sobotę miesiąca zapraszamy na uroczyste nabożeństwo do Najświętszego Serca N M Panny. Oprawę liturgiczną zapewni nam chórek młodzieżowy.  Będziemy łączyć się modlitewnie z pielgrzymami na naszych polskich granicach i włączymy się w te piękną modlitwę różańcową za naszą Ojczyznę.
  2. Miesiąc październik obchodzony jest w całym kościele jako miesiąc modlitwy różańcowej. W czasach tak trudnych, w czasach zagubienia człowieka skazanego na zdawanie trudnego egzaminu ze swej postawy wobec Boga i bliźnich, weźmy do ręki różaniec. Prosi o to Matka Najświętsza. Poprzez te piękną modlitwę wypraszajmy Boże błogosławieństwo dla siebie, dla naszych rodzin, parafii. Przychodźmy na nabożeństwa różańcowe do naszej kaplicy. Codzienny różaniec w miesiącu październiku o godz. 17.15. Różaniec w tygodniu prowadzą: w poniedziałek: dzieci kl. O i 1, we wtorek kl. 2, w środę kl. 3,  w czwartek: kl. 4,  w piątek kl. 5 i 6,  w sobotę i niedzielę  KŻR.
  3. W sobotę o godz. 7.00 z parkingu przed kościołem wyjedzie pielgrzymka autokarowa: Różaniec do granic”, a następna pielgrzymka do Sokółki 21 października, zapisy w kancelarii parafialnej.
  4. Organizujemy też 8 dniową pielgrzymkę samolotową do Hiszpanii i Francji, we Francji do sanktuarium w Lourdes na 160 rocznicę objawień. Termin 10.03 – 17.03 2018. Bliższe informacje i program także w kancelarii parafialnej.
  5. Serdecznie zapraszamy na tydzień informatyczny skierowany na tematykę projektowania stron internetowych, projekt pt. Twoja Reprezentacyjna Strona Internetowa, w którym nasz parafianin oraz wykonawca parafialnej strony internetowej Piotr nauczy zainteresowanych tematyką informatyczną jak zaprojektować swoją własną nowoczesną stronę internetową. Spotkanie informacyjne w poniedziałek o 18.30, zajęcia prowadzone będą do końca tygodnia w godzinach demokratycznie ustalonych na poniedziałkowym spotkaniu.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.